Treść artykułu

Wycieczka do Szklarskiej Poręby

Nasz pobyt w Szklarskiej Porębie – uczestników Fundacji Opieka i Troska trwał pięć dni.

Pierwszego dnia w poniedziałek 10.09.2018 roku, rozpakowaliśmy bagaże z autokaru, później zwiedziliśmy miejscowość Szklarska Poręba. Powrót o godzinie 18.00. Cały wieczór spędziłem na odpoczynku. Miałem lekki i błogi sen. Wtorek, wrzesień był to dzień wycieczki nad wodospad Szklarki. Jest tam schronisko, możliwość kupienia pamiątek z tego malowniczego miejsca. Wiele rodzin odwiedza wodospad, by zrobić na pamiątkę zdjęcie.Znalezione obrazy dla zapytania wodospad szklarka

Później mieliśmy czas wolny, chętni mieli możliwość wyruszyć do miasta, niektórzy wymieniali spostrzeżenia pod budynkiem Politechniki –„RADOŚĆ”. Następny dzień to wyjście godzina 9.30 na Złoty Widok, niedaleko domu Wlastimila Hofmana, a następnie wybraliśmy się na Chybotek.

Znalezione obrazy dla zapytania chybotek

 

Zamiast kolacji w środę mieliśmy ognisko, rozmowę, kiełbaski i bigos.

Wszyscy w swoich pokojach, godzina 20.00. Piątek – deszczowy dzień. Od rana mżawka. Godzina 10.00 zapadła decyzja odwiedzenia Domu Carla i Gerharta Hauptmannów. Dom „… Hauptmannów” to muzeum tychże artystów i ich dzieła sztuki.

Jest tam wiele obrazów z okresu życia, dzieł literatury, przedmiotów pozostawionych przez nich. Powrót – tą samą drogą. Wieczorem gra w planszówki, odpoczynek, kolacja. W sobotę  rano spakować się trzeba by wyruszyć w stronę domu – Wrocław. Odjazd Szklarska Poręba godzina 10.00 powrót 13.00. Humor dopisuje, pogoda też rozstaliśmy się z dozą pełnego uśmiechu i lepszego samopoczucia.

Tomasz K.

Wrocław –Szklarska Poręba 10.09.2018r. -15.09.2018r.