Treść artykułu

„Szacunek dla wszystkich” – rozpoczynamy realizację PROJEKTU

Fundacja Opieka i Troska rozpoczyna realizację projektu „Szacunek dla wszystkich” skierowany do mieszkanek i mieszkańców osiedla Psie Pole i okolic. 

Przez ostatnie miesiące byliśmy świadkami wielu ataków i aktów wandalizmu związanych z nienawiścią. Wychodzimy naprzeciw tym problemom. Szczególnie ważne dla nas jest aby dzieci obcokrajowców czuły się u nas bezpiecznie: aby miały przyjaciół w szkołach, opiekę zapewnioną przez nauczycieli, aby nie były wyzywane i atakowane przez rówieśników i obcych.

Jednym z działań jest dyżur psychologiczny dla dzieci obcokrajowców poszkodowanych mową nienawiści. Jeżeli twoje dziecko zostało zaatakowane, ma nieprzyjemne sytuacje w szkole lub na podwórku, jeżeli nie czuje się bezpiecznie, ma problemy ze snem, jest zdenerwowane i możliwe jest, że jest to związane z działaniami dyskryminacyjnymi ze względu na jego narodowość, religię, kolor skóry itp., zgłoś się do nas! Zapewnimy profesjonalne konsultacje i pomożemy znaleźć odpowiednie ścieżki rozwiązania problemu.

Dyżur dla dzieci odbywa się w każdy piątek od 17:00 do 19:00 w naszej fundacji na ul. Kiełczowskiej 43 bud.6 (teren LZN). Zapisy pod numerem telefonu u specjalistki Anety Osuch: 696 948 194.

Poradnictwo jest zupełnie bezpłatne.

Kolejnym działaniem będzie cykl warsztatów dla dorosłych: opiekunek i opiekunów dzieci dotyczący mowy nienawiści, dyskryminacji i sposobów reagowania na takie zjawiska. Szczegóły warsztatów podamy wkrótce!

Po wakacjach zaprosimy Państwa na osiedlowy piknik integracyjny.

Projekt dofinansowany z programu „Decydujesz, pomagamy”.