Treść artykułu

Stara Piekarnia – Relacja z Wykładu z Dnia 8.10.2018

W ramach działań Klubu Aktywizacji Społecznej „Na Zakręcie”, który działa w Fundacji Opieka i Troska organizowane są wykłady z dyskusją, na których uczestnicy spotkania wraz z prowadzącym wymieniają są informacjami, doświadczeniami i historiami związanymi ze zdrowiem psychicznym.  Udział w spotkaniach biorą zazwyczaj osoby związane z tematyką zdrowia psychicznego względem pracy zawodowej jak i osoby doświadczające trudności związanych ze zdrowiem psychicznym.

Oto krótka relacja z ostatniego spotkania: 

Spotkanie poświęcone zostało tematyce zdrowia psychicznego, zagłębiając się w specyfikę schizofrenii, poruszając zagadnienie choroby psychicznej, objawów, przyczyn, rokowania. Na spotkaniu został omówiony temat definiowania choroby i zaburzenia, a także trudności z tym związane. W drugiej części spotkania omówiony został temat metody otwartego dialogu, która została zapoczątkowana w Finlandii, której głównymi twórcami są:  psychoterapeuta Jaakko Seikkula oraz lekarz psychiatra Brigitta Alakare.

Został poruszony temat psychiatry dr Daniela Fishera (wyjątkowa postać w amerykańskiej psychiatrii, biochemik, lekarz psychiatra, były konsultant w gabinecie byłego prezydenta Obamy, były pacjent z diagnozą schizofrenii, założyciel National Empowerment Center w USA)

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania. Więcej informacji w linku poniżej:

Stara Piekarnia – Otwarte wykłady – Dyskusja