Treść artykułu

Spotkanie Wielkanocne w ŚDS

Jak co roku przed świętami spotykamy się na uroczystym spotkaniu przy wspólnym stole – uczestnicy i ich bliscy oraz pracownicy Fundacji. Poniżej krótka relacja z tegorocznego spotkania, którą przygotował dla Was Bartek S.

Przygotowanie do spotkania rozpoczęło się pełną parą od wtorku poprzedniego tygodnia – robiliśmy porządki związane z czystością całego budynku, potem przygotowania związane z pokarmami – czyli ciasta, sałatki, żurek, jajka, pieczeń itd.

W dniu spotkania połowa uczestników przyszła przygotowywać jedzonko i nakrywać stoły, jak i ogólnie ogarniać wszystkie tradycyjne obrządki. O godzinie 12 zaczęliśmy siadać do stołu. Było bardzo dużo wszystkiego, ale ja osobiście posmakowałem i raczyłem się głównie jajkiem nadziewanym i ciachem z karmelem. Spróbowałem również żurku i sałatki, były wyborne a to przede wszystkim zasługa terapeutki Kasi i sekcji umiejętności społecznych, czyli pracowni kulinarnej.

Mogliśmy przyjść z osobą towarzyszącą i kilka osób z tej możliwości skorzystało, ale w moim przypadku po prostu uczestniczyłem w tym spotkaniu, bez drugiej połówki.

Pani Ania wygłosiła, jak co roku uroczystą przemowę do nas zgromadzonych i serdeczne życzenia. Cała impreza trwała około 2 godzin. Wszystko podsumowaliśmy porządkami prowadzącymi przez naszą społeczność. Wszystko było bezstresowe i w duchu świąt.