Treść artykułu

Spotkania z Kulturą w Starej Piekarni – zachęcamy do udziału w kolejnych zajęciach

Od początku 2019 roku w Starej Piekarni na Psim Polu realizowana jest 4. edycja projektu pod nazwą „Spotkanie z kulturą. Centrum działań twórczych w Starej Piekarni”, w ramach którego dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe mogą uczestniczyć w cyklicznych warsztatach artystycznych – takich jak zajęcia ceramiczne, kulinarne, decoupage, sitodruk i wiele wiele innych. Ponadto organizowane są spotkania międzykulturowe z przedstawicielami mniejszości, festiwale i kiermasze rękodzieła, wernisaże ceramiki i konkursy na pracę ceramiczną, wystawy malarskie, koncerty, jak również spotkania z artystami – pisarzami, poetami oraz pasjonatami sztuki.

Projekt jest realizowany w Starej Piekarni przez Fundację Opieka i Troska. Dofinansowano go ze środków Gminy Wrocław.

Warsztaty w Starej Piekarni – połączenie profesjonalizmu i przyjaznej atmosfery

Uczestnicy warsztatów dla młodzieży, dorosłych i dzieci spotykają się w soboty między godz. 10:00 a 15:30, natomiast chętni na warsztaty ceramiczne – w środy o godz. 17:00. Spotkania trwają od dwóch do trzech godzin. O dokładnych terminach uczestnicy są informowani przez organizatora – w formie e-mailingu lub ogłoszeń w internecie oraz w mediach społecznościowych. Na każde zajęcia obowiązują zapisy mailowe lub telefoniczne. Ceny zaś – są symboliczne – dzięki wspomnianemu dofinansowaniu.

Zajęcia prowadzą profesjonalne prowadzące, przyjaźnie nastawione do uczestników warsztatów, skore do pomocy, i co ważne – biegłe w swojej sztuce, czego dowodem są pozytywne opinie, którymi dzielą się uczestnicy warsztatów.

Organizatorzy zapewniają materiały

Te z kolei odbywają się w profesjonalnej pracowni ceramicznej (która we wrześniu przeszła remont) lub, jak w przypadku zajęć kulinarnych, w części kawiarnianej Starej Piekarni. Każdorazowo przestrzeń jest specjalnie przygotowywana na warsztaty, w dodatku organizatorzy za każdym razem zapewniają odpowiednie materiały oraz składniki.

Po przerwie wakacyjnej ruszyły kolejne warsztaty

Po przerwie wakacyjnej w Starej Piekarni zorganizowano już cztery zajęcia dla rodziców z dziećmi do lat 7., po dwa spotkania dla młodzieży i dorosłych – „Zrób to sam” oraz odbył się szósty i siódmy cykl warsztatów ceramicznych. Wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Wrocławia – zwłaszcza Psiego Pola i okolic.

Już 7 września Stara Piekarnia wyszła z ofertą zajęć ceramicznych dla dzieci, które miały za zadanie ulepić z gliny „wspomnienie z wakacji” – łódkę oraz latarnię. Następnie dorośli 14 września mieli okazję stworzyć własnoręcznie szkatułkę na biżuterię – w ramach warsztatów decoupage „Zrób to sam”. Już tydzień później miały miejsce kolejne zajęcia dla najmłodszych – wraz z nadejściem jesieni uczestnicy dostali zadanie ulepienia ceramicznych liści. 5 października natomiast – przygotowania tartaletek z mascarpone i owocami w trakcie zajęć kulinarnych.

Tydzień później odbyły się kolejne warsztaty dla młodzieży i dorosłych „Zrób to sam”, na których chętni spróbowali swoich sił w budowie karmnika. A już 19 października dzieci ponownie uczyły się gotować – podczas zajęć z pieczenia drożdżówek.

Jednocześnie od 4 do 29 września można było brać udział w VI cyklu warsztatów ceramicznych, który upłynął pod znakiem tworzenia mozaiki, natomiast w ramach VII cyklu, trwającego od 2 do 23 października – uczestnicy doskonalili się w lepieniu ceramicznych aniołów.

Warsztaty artystyczne jako alternatywna formą relaksu

Warsztaty w ramach „Spotkań z kulturą”, według uczestników pozwalają nie tylko miło spędzić czas w rodzinnym gronie, ale umożliwiają też nauczenie się wielu pożytecznych rzeczy, jak gotowania – w przypadku dzieci. Jednocześnie są alternatywną formą zabawy, a dorosłym pozwalają zrelaksować się po pracy. Zajęcia w Starej Piekarni to również szansa na poznanie nowych osób o podobnych zainteresowaniach oraz wymianę doświadczeń.

Kolejne zajęcia przewidziane do końca roku:

Warsztaty ceramiczne

Cykl VIII – 06.11. – 27.11. – lepienie z gliny

Warsztaty dla rodziców z dziećmi (do lat 7.)

09.11. – kulinarne „Zdrowe słodycze”

23.11 –  świąteczne warsztaty ceramiczne

07.12 –  świąteczne bombki – warsztaty ceramiczne

14.12. – kulinarne „Mini torciki”

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych „Zrób to sam”

16.11. – warsztaty Powertex

14.12. – warsztaty z robienia świątecznych stroików

Zapraszamy!

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Spotkanie z kulturą. Centrum działań twórczych w Starej Piekarni. Edycja 4.”, dofinansowanego przez Gminę Wrocław.