Treść artykułu

Nowy projekt Fundacji: „Psie Pole – naturalnie piękne!”

[mk_image src=”http://opiekaitroska.pl/wp-content/uploads/2015/09/na-stron%C4%99.jpg” image_width=”200″ image_height=”200″ crop=”true” lightbox=”true” frame_style=”simple” target=”_self” caption_location=”inside-image” align=”left” margin_bottom=”10″]

Fundacja Opieka i Troska zdobyła grant w konkursie mikroGrantów ESK Wrocław 2016 na projekt skierowany do mieszkańców Psiego Pola. Jego tematyką jest ochrona owadów zapylających i pszczół.

W ramach projektu odbędzie się kampania edukacyjna w kilku szkołach na Psim Polu. Wykłady prowadzone będą przez partnera Fundacji – Fundację Ekorozwoju. Do dzieci skierowany będzie także konkurs na domek dla owadów zapylających. Wszystkich mieszkańców zapraszamy 26 września na ryneczek Psiego Pola.

Psie Pole jest piękne

Chcielibyśmy, by nasz nowy, odrestaurowany rynek był rozpoznawalny, by podejmowane wokół niego inicjatywy cieszyły się zaangażowaniem mieszkańców dzielnicy oraz całego Wrocławia. Naszym nadrzędnym celem jest, w związku z działalnością prowadzoną na rzecz osób po kryzysie psychicznym – społeczna integracja, walka ze stereotypami i uprzedzeniami.

Pomagamy słabszym, chcemy też pomóc owadom zapylającym i pszczołom. Od ich ciężkiej pracy uzależnione jest również nasze istnienie. Znajdźmy dla nich miejsce, pozwólmy im pracować nawet           w Centrum miasta.

Edukacja ekologiczna

We współpracy z partnerem – Fundacją Ekorozwoju przeprowadzimy w Szkołach na Psim Polu wykłady adresowane do uczniów klas 4-6, gimnazjum oraz technikum. Tematem wykładów będzie znaczenie owadów zapylających oraz ich ochrona.

Tematyka ochrony owadów zapylających oraz pszczół jest ostatnio dość popularna. Każdy z nas może przyczynić się do ochrony dzikich zapylaczy. Podejmując określone działania każdy może sprawić, że nasze otoczenie stanie się bardziej przyjazne dla dzikich owadów zapylających. Możemy m.in.: uprawiać  w naszych ogrodach i na balkonach rodzime gatunki roślin nektarodajnych (zarówno rośliny jednoroczne, jak i wieloletnie, w tym krzewy i drzewa), kwitnących o różnych porach roku, pozostawić w ogrodzie czy ogródku „dziki zakątek”, w którym owady i inne zwierzęta będą mogły szukać pokarmu, kryjówek i miejsc do rozwoju, nie niszczyć gniazd owadów, pajęczyn, nie usuwać larw i poczwarek owadów. Więcej informacji na ten temat będzie można poznać już 26 września.

26 września 2015 r. – ryneczek Psiego Pola

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Psiego Pola, szczególnie dzieci i młodzież do udziału        w naszym evencie. W tym dniu na rynku Psiego Pola odbędą się warsztaty z tworzenia recyklingowych doniczek, posadzimy kwiaty, dzięki którym owady mogą przeżyć i wystroimy nimi nasze uliczki.

W programie przewidziano także liczne atrakcje dla dzieci.

Do dobra okazja do podjęcia wspólnej inicjatywy na rzecz naszej dzielnicy! Mamy nadzieję, że w tym dniu licznie dołączą do nas mieszkańcy, a szczególnie dzieci i młodzież!

Serdecznie zapraszamy!