Treść artykułu

Psie Pole – naturalnie piękne!

Psie Pole – naturalnie piękne! To projekt Fundacji Opieka i Troska realizowany we współpracy z mikroGRANTAMi Europejskiej Stolicy Kultury.

Kampania edukacyjna w przedszkolach na Psim Polu
Ciekawe, interaktywne prezentacje skierowane do dzieci z przedszkoli na Psim Polu, (z możliwością zorganizowania w terenie) prowadzone przez edukatorów z Fundacji Ekorozwoju. Chcemy, żeby dzieci poznały znaczenie tych owadów dla funkcjonowania całej przyrody oraz sposoby, dzięki którym każdy może przyczynić się do ich ochrony, do takich należą m.in. ochronne domki dla owadów, sadzenie roślin miododajnych

Artystyczne utrwalanie wiedzy – oswajamy owady zapylające i pszczoły
Warsztaty ceramiczne dla przedszkolaków podczas których stworzą ule, domki, pszczółki, motylki.

17 czerwca 2016 r. – rynek Psiego Pola
Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny i mieszkańców Psiego Pola. Przygotujemy wspólnie recyklingowe doniczki, w których posadzimy kwiaty i rośliny miododajne. Zachęcimy mieszkańców do przyniesienia własnych materiałów (puszek). Kwiatki posadzimy także w innych wyznaczonych miejscach. Następnie rozmieścimy je na uliczkach Psiego Pola, tym samym upiększając naszą dzielnicę! Dodatkowo podczas wydarzenia przebrane pszczółki zachęcać będą do zapoznania się z materiałami edukacyjnymi o znaczeniu owadów zapylających, pszczół oraz zdrowotnych właściwościach miodu.

Wydarzenia towarzyszące:
Warsztaty upcyklingowe
Malowanie twarzy
Kiermasz miodu i produktów ekologicznych

W organizacji wydarzenia pomagają nam pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej a także wolontariusze z Lotniczych Zakładów Naukowych.

Serdecznie zapraszamy!