Treść artykułu

Psie Pole – naturalnie piękne!

26 września na ryneczku Psiego Pola odbył się nasz piknik „Psie Pole – naturalnie piękne”.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy licznie przybyli do nas w tym dniu, by wziąć udział w warsztatach plastycznych. Powstały cudne recyklingowe doniczki i posadziliśmy w nich prawie 200 różnobarwnych wrzosów. Doniczki wraz z kwiatami trafiły dzięki Państwu w różne zakątki Psiego Pola – upiększając je! Nasze warsztaty przyniosły dużo dobrej zabawy, szczególnym powodzeniem cieszyły się wśród najmłodszych.

Cała akcja skierowana była na szerzenie wiedzy o ochronie pszczół i owadów zapylających. Podczas naszej imprezy na ryneczku pojawiło się kilka barwnych pszczółek, stanął okazały domek dla owadów zapylających, przygotowany przez Uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy pod kierunkiem Pana Hieronima Frątczaka. Rozdawaliśmy ulotki informacyjne o owadach i pszczółkach, na stoisku informacyjnym można było podejrzeć jak toczy się życie w ulu oraz zobaczyć i dotknąć sprzętów używanych niegdyś i dziś w pszczelarstwie.

Dzięki obecności lokalnych wystawców miodu i produktów pszczelich każdy mógł posmakować i kupić wyjątkowe miody.

Gorące podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy z Lotniczych Zakładów Naukowych, dzięki ich zaangażowaniu i pomocy udało się sprawnie przeprowadzić całą akcję. Bardzo pomógł nam też Piotr Trojak, który zajął się nagłośnieniem imprezy.

Serdecznie dziękujemy!