Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole Zawidawie

CZAS NA PSIE POLE!
Na północno-wschodnim krańcu Wrocławia powstało Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole Zawidawie. Nowy, przyjazny mieszkańcom, punkt na mapie Wrocławia. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie wsparcie sieci SCAL WROCŁAW, czyli Sieci Centrów Aktywności Lokalnej i innych organizacji społecznych, które prowadzą wspólnie z mieszkańcami działania sąsiedzkie w dwudziestu osiedlach Wrocławia. 

Fundacja Opieka i Troska oraz Fundacja Znacznie Więcej od dłuższego czasu aktywnie uczestniczyła w spotkaniach sieci SCAL, czerpiąc z wiedzy i bogatego doświadczenia pozostałych członków sieci. Cieszymy się, że od lutego, już oficjalnie dołączyliśmy do CALowej rodziny. Dziękujemy także Wydziałowi Partycypacji Społecznej Urzędu Miejskiego Wrocławia za zaufanie i powierzenie zadania budowania CALu na terenie Psiego Pola Zawidawia. 

Psie Pole na START! - z takim hasłem i przesłaniem rozpoczyna swoją działalność Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole Zawidawie - projekt aktywizacyjno-edukacyjny skierowany do wszystkich mieszkańców wrocławskiego osiedla Psie Pole Zawidawie. 

W roku 2021 działalność Centrum ukierunkowana będzie na zapewnienie wszystkim mieszkańcom osiedla możliwości udziału w wielu różnorodnych wydarzeniach i projektach. Katalog propozycji aktywizacyjnych i edukacyjnych jest otwarty. Oczywiście mamy swoje autorskie pomysły, kluczowe jednak – są, i będą, dla nas inicjatywy oddolne, a zatem propozycje samych mieszkańców. Wśród wydarzeń/projektów, których realizację zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące są między innymi: współtworzony przez mieszkańców Punkt Informacyjny oraz Punkt; Partnerstwo – Psie Pole Zawidawie; organizacja wydarzeń integracyjnych dla mieszkańców; wykłady, szkolenia, warsztaty i spacery realizowane w ramach Akademii Rozwoju i Aktywności a także realizacja programu mini-grantowego Psie Pole do popisu. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Psiego Pola Zawidawia, a także wszystkich sympatyków tej części Wrocławia do brania aktywnego udziału w kreowaniu oferty CALu. 

Jak można się z nimi skontaktować?
Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole Zawidawie 
Fundacja Opieka i Troska  
Tel. 690 209 618
E-mail: cal@opiekaitroska.pl
ul. Kiełczowska 43 bud. 6, 51-315 Wrocław \ (Lotnicze Zakłady Naukowe)