Stara Piekarnia - przedsiębiorstwo społeczne Fundacja Znacznie Więcej

Kawiarnia i pracownia artystyczna to miejsce dla dorosłych i najmłodszych, dla mieszkańców Psiego Pola i Wrocławia, Seniorów i młodzieży, osób zdrowych i niepełnosprawnych, to miejsce dla każdego!

Organizujemy warsztaty artystyczne, spotkania ze znanymi ludźmi, wykłady, wernisaże i wystawy. Możemy przygotować okolicznościowe przyjęcie dla dorosłych, doświadczony animator poprowadzi urodziny dla najmłodszych. Prowadzimy cykliczne, grupowe oraz indywidualne warsztaty ceramiczne oraz różnorodne formy rękodzieła.

Stara Piekarnia – kawiarnia społecznym miejscem pracy
Pomysł Starej Piekarni – miejsca łączącego kawiarnię i kulturę narodził się z potrzeby wsparcie osób zagrożonych społecznym wykluczeniem, osób doświadczonych chorobą psychiczną. To pierwsze takie miejsce we Wrocławiu, w którym pracować będą osoby po kryzysie psychicznym. Praca jest dla nich najlepszą formą terapii, która powstrzymać może nawroty choroby.

Naszą ideą jest stworzenie miejsca, które będzie platformą do współdziałania ludzi chorych i zdrowych, do wymiany pomysłów i doświadczeń, gdzie nie ma miejsca na uprzedzenia i społeczne wykluczenie.
Anna Kraucz-Miękus, dyrektor Fundacji Opieka i Troska


Fundacja Opieka i Troska powołała w 2017 r. nowe przedsiębiorstwo społeczne Fundację Znacznie Więcej, której głównym zadaniem jest realizacja celu aktywizacji zawodowej osób po kryzysie psychicznym.

Fundacja Znacznie Więcej jest przedsiębiorstwem społecznym prowadzącym kawiarnię i pracownię artystyczną Stara Piekarnia. To klimatyczne miejsce, działające na Psim Polu powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób niepełnosprawnych, po kryzysie psychicznym.  Działalność Starej Piekarni opiera się przede wszystkim na funkcjonowaniu dwóch pracowni – kulinarnej oraz artystycznej.

Gastronomia/catering – Oferta obejmuje przystawki typu finger food, skierowana jest do przedsiębiorców i firm, którzy przez współpracę z nami mogą realizować założenia CSR, jednostek samorządu terytorialnego, chcących wykorzystać możliwość zastosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych. Przygotujemy i dowieziemy pod wskazany własnoręcznie wykonane efektowne przystawki. Z chęcią zawrzemy umowę na dostawę lunchu w formie kanapek dla pracowników firmy. Możemy też udostępnić przestrzeń kawiarni w celu organizacji spotkania lub szkolenia dla kameralnej grupy 25 osób. Od poniedziałku do piątku przy ul. Krzywoustego 310 a działa kawiarnia oferująca ciepłe i zimne napoje, ciasta, desery, a także lunche.
   
Warsztaty artystyczne – główną dziedziną naszych działań jest ceramika. Posiadamy w pełni wyposażoną pracownię ceramiczną, w tym piec do wypalania ceramiki. 3 razy w tygodniu popołudniami odbywają się warsztaty dla indywidualnych chętnych, którzy po zakupieniu karnetu mogą wziąć udział w zajęciach. Ponadto przez cały rok realizujemy warsztaty dla grup zorganizowanych, dorosłych i dzieci. Warsztaty ceramiczne możemy poprowadzić także pod wskazanym adresem na terenie całego miasta. Poza ceramiką realizujemy także warsztaty malarskie, decoupage i inne formy rękodzieła.

„Spotkanie z kulturą. Centrum działań twórczych na w Starej Piekarni”.
Fundacja Opieka i Troska zaprasza mieszkańców Wrocławia, szczególnie Psiego Pola i okolic do udziału w projekcie dofinansowanym przez Miasto Wrocław „Spotkanie z kulturą – Centrum działań twórczych w Starej Piekarni” – kreatywne warsztaty i spotkania!

Pracownia ceramiki - Praca z gliną jest wyjątkową formą warsztatów podczas których najważniejsza jest inwencja twórcza uczestnika, jego aktywny udział w procesie tworzenia przedmiotów użytkowych, ozdób itp. Zajęcia ceramiczne prowadzone są w cyklach na który składają się: poznanie historii gliny i ceramiki, zapoznanie z technikami stosowanymi w pracy z gliną, poznanie narzędzi, prezentacja przedmiotów ceramicznych.  Bardzo ważne jest zaangażowanie i pomysłowość uczestników w procesie tworzenia, którego efektem są wernisaże i wystawy wieńczące kolejny cykl.

Zajęcia odbywają się co tydzień. Na jeden cykl składają się 4 spotkania w miesiącu po 3 godziny. W jednym cyklu może wziąć udział grupa 8 osób. Na każdy nowy cykl obowiązują zapisy.

Pracownia działań kreatywnych - Spotkania odbywają się raz w miesiącu. Celem zajęć jest przedstawienie różnych sposobów na własnoręczne przygotowanie ozdób czy nietypowych, wyjątkowych przedmiotów codziennego użytku. Chcemy pokazać i udowodnić, że na co dzień również możemy otaczać się sztuką i to stworzoną samodzielnie. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.

Zajęcia twórcze dla rodziców i dzieci – zajęcia dla rodziców i dzieci do 9 lat, podczas których rodzina z Psiego Pola będzie mogła spędzić wspólnie sobotnie przedpołudnie. Zajęcia mają na celu angażowanie maluchów i kreatywne spędzanie z nimi czasu przez przygotowywanie własnoręcznych zabawek i ozdób ceramicznych.

Zajęcia odbywają się w soboty, co dwa tygodnie. W spotkaniach może wziąć udział nie mniej niż 8 rodziców z dziećmi. Na zajęcia obowiązują zapisy.
________________________________________
Jak do nas dotrzeć?
Stara Piekarnia mieści się w samym ryneczku Psiego Pola, przy ul. Krzywoustego 310a (pasaż kupiecki)
Przystanek Psie Pole lub Psie Pole Rondo: N, D, 128, 131, 141″