Treść artykułu

Nasz ogródek

W naszym skromnym ogródku mamy mnóstwo roślinek, krzewów,  drzew i kwiatów. Rośnie trawa, którą kosimy regularnie w ramach zajęć z hortikuloterapii. Z wycinki wielkich drzew pozostały pieńki, które służą nam np. w lato żeby na nich usiąść i pogadać w relacji terapeutycznej albo zrobić zajęcia z rękodzieła, w czasie których malujemy.

Mamy również domek dla owadów, pozwólcie, że określę go tak – „drewniana budka z różnymi otworkami”. Budkę robiliśmy z Panem  Hieronimem  w sekcji stolarskiej,  na której co czwartek chętni z naszego grona wyczarowują różne rzeczy z drewna. Domek ten jest duży – ma 180 cm wysokości i ok. 50 cm szerokości.

W naszym ogrodzie jest kilka dużych drzew, mamy też żywopłot ok. 130 cm. Są dwa krzesła i stolik. Odpoczywamy tam w czasie przerw między zajęciami, czasami grillujemy kiełbaski 😉 Ogródek latem wygląda pięknie, gdy wszystko na kolorowo kwitnie, zaś zimą śnieg rozbiela krzaczki. Pamiętam, że ostatniej zimy zachwycaliśmy się płatkami śniegu na roślinnościach. Są również kamienie i dwa głazy przecudne. Kiedyś w kilka osób jeden z nich podnosiliśmy, z trudem ale się udało i stoi niewzruszony do dzisiaj.

Relacjonował Bartek 🙂

Zobaczcie sami jak to wszystko wygląda: