STARA PIEKARNIA

Kawiarnia i pracownia artystyczna to miejsce dla dorosłych i najmłodszych, dla mieszkańców Psiego Pola i Wrocławia, Seniorów i młodzieży, osób zdrowych i niepełnosprawnych, to miejsce dla każdego!

Organizujemy warsztaty artystyczne, spotkania ze znanymi ludźmi, wykłady, wernisaże i wystawy. Możemy przygotować okolicznościowe przyjęcie dla dorosłych, doświadczony animator poprowadzi urodziny dla najmłodszych. Prowadzimy cykliczne, grupowe oraz indywidualne warsztaty ceramiczne oraz różnorodne formy rękodzieła.

ZAPRASZAMY!

Stara Piekarnia – kawiarnia społecznym miejscem pracy

Pomysł Starej Piekarni – miejsca łączącego kawiarnię i kulturę narodził się z potrzeby wsparcie osób zagrożonych społecznym wykluczeniem, osób doświadczonych chorobą psychiczną. To pierwsze takie miejsce we Wrocławiu, w którym pracować będą osoby po kryzysie psychicznym. Praca jest dla nich najlepszą formą terapii, która powstrzymać może nawroty choroby.

Naszą ideą jest stworzenie miejsca, które będzie platformą do współdziałania ludzi chorych i zdrowych, do wymiany pomysłów i doświadczeń, gdzie nie ma miejsca na uprzedzenia i społeczne wykluczenie.

– Anna Kraucz-Miękus, dyrektor Fundacji

Fundacja Opieka i Troska powołała w 2017 r. nowe przedsiębiorstwo społeczne Fundację Znacznie Więcej, której głównym zadaniem jest realizacja celu aktywizacji zawodowej osób po kryzysie psychicznym.

Fundacja Znacznie Więcej jest przedsiębiorstwem społecznym prowadzącym kawiarnię i pracownię artystyczną Stara Piekarnia. To klimatyczne miejsce, działające na Psim Polu powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób niepełnosprawnych, po kryzysie psychicznym.  Działalność Starej Piekarni opiera się przede wszystkim na funkcjonowaniu dwóch pracowni – kulinarnej oraz artystycznej.

Gastronomia/catering – Oferta obejmuje przystawki typu finger food, skierowana jest do przedsiębiorców i firm, którzy przez współpracę z nami mogą realizować założenia CSR, jednostek samorządu terytorialnego, chcących wykorzystać możliwość zastosowania klauzul społecznych w zamówieniach publicznych. Przygotujemy i dowieziemy pod wskazany własnoręcznie wykonane efektowne przystawki. Z chęcią zawrzemy umowę na dostawę lunchu w formie kanapek dla pracowników firmy. Możemy też udostępnić przestrzeń kawiarni w celu organizacji spotkania lub szkolenia dla kameralnej grupy 25 osób. Od poniedziałku do piątku przy ul. Krzywoustego 310 a działa kawiarnia oferująca ciepłe i zimne napoje, ciasta, desery, a także lunche.

Warsztaty artystyczne – główną dziedziną naszych działań jest ceramika. Posiadamy w pełni wyposażoną pracownię ceramiczną, w tym piec do wypalania ceramiki. 3 razy w tygodniu popołudniami odbywają się warsztaty dla indywidualnych chętnych, którzy po zakupieniu karnetu mogą wziąć udział w zajęciach. Ponadto przez cały rok realizujemy warsztaty dla grup zorganizowanych, dorosłych i dzieci. Warsztaty ceramiczne możemy poprowadzić także pod wskazanym adresem na terenie całego miasta. Poza ceramiką realizujemy także warsztaty malarskie, decoupage i inne formy rękodzieła.

       

1. Organizacja imprez okolicznościowych w Starej Piekarni

Cena ustalana indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta, możliwość negocjacji! Możliwość wynajmu sali na:

  • komunie,
  • urodziny,
  • imieniny,
  • spotkania,
  • dziecięce urodziny z animatorem zabaw,
  • inne.

2. Urodziny w Starej Piekarni!

Spełniamy dziecięce marzenia! Jesteśmy przygotowani na zorganizowanie wymarzonych urodzin Twojemu dziecku. Doświadczony animator zadba o przygotowanie ciekawych i dopasowanych pod względem wieku zabaw dla zaproszonych dzieci.

Jeśli Twojemu dziecku marzą się urodziny niczym na królewskim dworze – zrobimy to. Naszą salę możemy również zaaranżować niczym poligon, a nawet Akademię Czarodziejów. Ogranicza nas tylko … wizja Twojego dziecka!

Dysponujemy również rzutnikiem na którym możemy wyświetlić wybrane bajki bądź zdjęcia dziecka.

3. Warsztaty rękodzieła.

Podczas warsztatów każdy uczestnik może poznać pracę z gliną, narzędzia, metody oraz techniki stosowane w ceramice. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnego ceramika, który pozostaje do dyspozycji uczestników. Doświadczeni w pracy z gliną podczas zajęć mogą tworzyć własne prace. Wszystkie prace są wypalane w specjalnym piecu do ceramiki.

Cykl warsztatów (środy) – warsztaty odbywają się w ramach projektu „Spotkanie z kulturą” dofinansowanego przez Miasto Wrocław; koszt udziału w cyklu zajęć 40 zł!

Grupy zorganizowane – min. 8 osób (osoby dorosłe) – 20 zł/ godz.
Grupy zorganizowane – min. 10 osób (dzieci) – 15 zł/ godz.
Zapisy indywidualne: wejście na jedną godzinę zajęć: 22 zł; karnet 4 godzinny (ważny przez 1 miesiąc) – 68 zł, karnet 8 godzinny (ważny 2 miesiące) – 120 zł

Gdzie: Stara Piekarnia ul. Krzywoustego 310 A
Prowadzący: Aldona Dymczyk

Tematyka warsztatów z papierowej wikliny jest ustalana z grupą na kilka dni przed zajęciami. Cena obejmuje trzy godziny zajęć z instruktorem, a także wszystkie niezbędne materiały. Terminy warsztatów ustalane są indywidualnie.

Czas trwania: 3 godziny
Koszt udziału w zajęciach: 35 zł
Liczba uczestników: 8 – 10 osób

Kontakt: Anna Zmyślony
Tel. 693 830 373; 536 222 958
E-mail: kawiarniastarapiekarnia@gmail.com

Tematyka warsztatów ustalana jest z grupą na kilka dni przed zajęciami. Możliwość wyboru różnych metod zdobienia oraz materiałów – chustecznik, zegar, deseczka, itp. Terminy warsztatów ustalane są indywidualnie.

Miejsce: Pracownia artystyczna Stara Piekarnia
Czas trwania: 3 godziny
Koszt udziału w zajęciach: 35 zł
Liczba uczestników: 10 osób

Kontakt: Anna Zmyślony
Tel. 693 830 373; 536 222 958
E-mail: kawiarniastarapiekarnia@gmail.com

Technika utwardzania tkanin za pomocą utwardzaczy powertex. Dzięki tej technice z kawałka materiału stworzyć można efektowną rzeźbę. Terminy warsztatów ustalane są indywidualnie.

Miejsce: Pracownia artystyczna Stara Piekarnia
Czas trwania: 3 godziny
Koszt udziału w zajęciach: 45 zł
Liczba uczestników: 10 osób

Kontakt: Anna Zmyślony
Tel. 693 830 373; 536 222 958
E-mail: kawiarniastarapiekarnia@gmail.com

Tematyka warsztatów ustalana jest z grupą na kilka dni przed zajęciami. Terminy warsztatów ustalane są indywidualnie.

Miejsce: Pracownia artystyczna Stara Piekarnia
Czas trwania: 3 godziny
Koszt udziału w zajęciach: 35 zł
Liczba uczestników: 10 osób

Kontakt: Anna Zmyślony
Tel. 693 830 373; 536 222 958
E-mail: kawiarniastarapiekarnia@gmail.com

4. „Spotkanie z kulturą – Centrum działań twórczych na Psim Polu”.

Fundacja Opieka i Troska zaprasza mieszkańców Wrocławia, szczególnie Psiego Pola i okolic do udziału w projekcie dofinansowanym przez Miasto Wrocław „Spotkanie z kulturą – Centrum działań twórczych w Starej Piekarni” – kreatywne warsztaty i spotkania!

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Praca z gliną jest wyjątkową formą warsztatów podczas których najważniejsza jest inwencja twórcza uczestnika, jego aktywny udział w procesie tworzenia przedmiotów użytkowych, ozdób itp. Zajęcia ceramiczne prowadzone są w cyklach na który składają się: poznanie historii gliny i ceramiki, zapoznanie z technikami stosowanymi w pracy z gliną, poznanie narzędzi, prezentacja przedmiotów ceramicznych.  Bardzo ważne jest zaangażowanie i pomysłowość uczestników w procesie tworzenia, którego efektem są wernisaże i wystawy wieńczące kolejny cykl.

Zajęcia odbywają się co tydzień. Na jeden cykl składają się 4 spotkania w miesiącu po 3 godziny. W jednym cyklu może wziąć udział grupa 10 osób. Na każdy nowy cykl obowiązują zapisy.

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Celem zajęć jest przedstawienie różnych sposobów na własnoręczne przygotowanie ozdób czy nietypowych, wyjątkowych przedmiotów codziennego użytku. Chcemy pokazać i udowodnić, że na co dzień również możemy otaczać się sztuką i to stworzoną samodzielnie.

Spotkania odbywać się raz w miesiącu. Na zajęcia obowiązują zapisy. Bardzo kreatywne warsztaty, uczą twórczego myślenia i wykorzystania różnych technik artystycznych, m.in. warsztaty decoupage, powertex, renowacja mebli.

Warsztaty plastyczno-muzyczne – zajęcia dla mam i maluszków, podczas których mamy z Psiego Pola będą mogły spędzić wspólnie sobotnie przedpołudnie. Zajęcia mają na celu angażowanie maluchów i kreatywne spędzanie z nimi czasu przez przygotowywanie własnoręcznych zabawek i ozdób.

Zajęcia odbywają się w soboty, co dwa tygodnie. W spotkaniach może wziąć udział nie mniej niż 6 mam z dziećmi. Na zajęcia obowiązuja zapisy.

5. Szkoła w mieście Wrocław.

Stara Piekarnia dołączyła do projektu artystyczno-edukacyjnego pn. Szkoła w mieście finansowanego przez wrocławski Wydział Edukacji. Celem programu jest wzbogacenie oferty edukacyjnej wrocławskich szkół przez wzrost uczestnictwa w kulturze, sztuce i nauce działającej i rozwijającej się w przestrzeni miejskiej.

Zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe do udziału w przygotowanej przez nas ofercie zajęć realizującej podstawę programową. W ramach projektu możemy prowadzimy m.in. (charakter zajęć może być dopasowany do konkretnej tematyki wskazanej przez nauczyciela, podczas warsztatów uczniowie mogą stworzyć ozdoby, prezenty (np. z okazji Dnia Mamy, Babci) przedmioty użytkowe, formy przestrzenne itp.).

  • Warsztaty ceramiczne
  • Warsztaty plastyczno-recyklingowe
  • Różnorodne formy rękodzieła
  • Warsztaty kulinarne

Szczegółowych informacji dotyczących wyboru formy zajęć oraz technik plastycznych udzielamy w trybie indywidualnych ustaleń. Zachęcamy do kontaktu mailowego:

kawiarniastarapiekarnia@gmail.com (w tytule „Szkoła w mieście”)

lub pod numerem tel. 71 794 78 91, 536-222-671, 609-233-791


Jak do nas dotrzeć?

Stara Piekarnia mieści się w samym ryneczku Psiego Pola, przy ul. Krzywoustego 310a (pasaż kupiecki)

Przystanek Psie Pole lub Psie Pole Rondo: N, D, 128, 131, 141″