Treść artykułu

Mapa zasobów i potrzeb

02.04.2021 Autor: Admin

Szanowni Państwo, 
w lutym zainaugurowaliśmy działania Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole Zawidawie, jednym z pierwszych zadań jakie przed sobą postawiliśmy było przeprowadzenie ankiety, w której pytaliśmy mieszkańców naszego osiedla o zainteresowania i oczekiwania. Przed nami kolejny etap, tak zwana „duża ankieta” zawierająca 10 pytań, które są nieco bardziej szczegółowe.

Wyniki „mała ankieta”:
z udzielonych odpowiedzi  wynika, że na Psim Polu jest bardzo duże zapotrzebowanie na wydarzenia skierowane  do dzieci powyżej 6 roku życia, młodzieży oraz rodzin. Ankietowani preferują warsztaty oraz spotkania nastawione na samorozwój. Za interesującą, mieszkańcy Psiego Pola, uznali tematykę dotyczącą zdrowia oraz wszelkie formy aktywności ruchowej. Ankietowani chętnie biorą udział w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, rekreacyjno-ruchowych, edukacyjnych i animacyjnych. Mieszkańcom brakuje inicjatyw kulturalnych, w szczególności wydarzeń muzycznych, kina plenerowego, pikników sąsiedzkich oraz zajęć sportowych.

W odpowiedzi:
wsłuchując się w głosy mieszkańców planujemy zorganizować wymienione wyżej aktywności. Jak tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, planujemy zorganizować zawieszoną z powodu obostrzeń inicjatywę pod nazwą „Zasadź zioło”, czyli sąsiedzkie sadzenie ziół i malowanie doniczek. W najbliższym czasie chcielibyśmy zrealizować następujące wydarzenia (zgłoszone w ankiecie lub jako inicjatywy oddolne): piknik w klimacie „zero waste” z osiedlową wymianą ubrań; warsztaty plastyczne i kulinarne; dotyczące smaków świata, które prowadzi podróżnik; zajęcia z samoobrony; spacery po Psim Polu z przewodnikiem lub/i architektem i wiele innych. Głowę mamy pełną pomysłów, czekamy jednak przede wszystkim na Wasze/Państwa zgłoszenia. Z niecierpliwością czekamy na poprawę sytuacji pandemicznej i prosimy o wypełnienie ankiety do której odsyła poniższy link. Do zobaczenia!

Link do ankiety: https://forms.gle/BAuX9WzAataHnfth9

Zachcemy Państwa do odwiedzania naszej strony i fanpage’a:
www: https://opiekaitroska.pl/centrum-aktywnosci-lokalnej-psie-pole-zawidawie/
fanpage: https://www.facebook.com/Centrum-Aktywno%C5%9Bci-Lokalnej-Psie-Pole-Zawidawie-101998221971266

P.S. Wszelkie inicjatywy i pomysły mogą być także przesłane na adres e-mail: cal@opiekaitroska.pl