Treść artykułu

Harmonogram Klubu Aktywizacji Społecznej i Zawodowej

PONIEDZIAŁEK

WTOREK

CZWARTEK

16 – 18

Miejsce:
siedziba fundacji
ul. Kiełczowska 43 bud. 6

1. Pracownia komputerowa,

2. Angielski,

3. Konsultacje psychologiczne

11 – 14

Miejsce:
Galeria pod Psem
ul. Kiełczowska 12

4. Trening umiejętności społecznych i zawodowych,

5. Warsztaty artystyczne

16 – 18

Miejsce:
siedziba fundacji
ul. Kiełczowska 43 bud. 6

6. Warsztaty psychoedukacyjne,

7. Zajęcia ze specjalistą

W ramach Klubu Aktywizacji proponujemy następujące zajęcia:

  1. Pracownia komputerowa: możliwość dostępu do komputera i Internetu oraz pomocy i wsparcia w pisaniu wniosków, podań do urzędów, poszukiwania potrzebnych informacji. Doszkalanie w zakresie obsługi podstawowych programów pakietu Microsoft Office, pracownia czynna w każdy poniedziałek w godzinach od 16 do 18.
  2. Kurs języka angielskiego: możliwość pogłębiania własnych kompetencji językowych, kurs będzie dostosowany do umiejętności językowych uczestników. Planowane jest prowadzenie grup o dwóch poziomach zaawansowania, zajęcia będą trwały około godziny w każdy poniedziałek.
  3. Konsultacje psychologiczne: indywidualna terapia dla członków klubu zainteresowanych pracą nad sobą i poprawą jakości swojego życia (dyżur będzie pełniony przez dwie godziny w każdy poniedziałek).
  4. Trening umiejętności społecznych i zawodowych: zajęcia będą się odbywały dwa razy w miesiącu przez trzy godziny (wtorek) w galerii prowadzonej przez członków Klubu Aktywizacji. Celem zajęć będzie zarówno dbanie o galerię, pozyskiwanie klientów, promocji miejsca, jak i umiejętność eksponowania rękodzieła, zarówno własnego jak i instytucji zaprzyjaźnionych z Klubem Aktywizacji.
  5. Warsztaty artystyczne: zajęcia rękodzieła raz w miesiącu z zaproszonym artystą-plastykiem, klubowicze będą mogli rozwijać swoje talenty i pasje oraz pogłębiać dotychczasowe zainteresowania. Prace będą prezentowane w galerii, której celem jest integracja środowiska psychiatrycznego, oraz obalanie negatywnych stereotypów na temat osób z doświadczeniem choroby psychicznej.
  6. Warsztaty psychoedukacyjne: warsztaty rozwojowe podczas których klubowicze będą mogli poprawiać swoje umiejętności interpersonalne w zakresie komunikacji, zarządzania własnymi emocjami.
  7. Zajęcia ze specjalistą: dwugodzinne szkolenie prowadzone przez specjalistę. W każdym miesiącu są planowane dwa takie spotkania (doradca zawodowy, specjalista technik relaksacyjnych, podstawy księgowości, psychiatra).

Klub w ramach swoich działań będzie prowadził Galerię Rękodzieła na Psim Polu.