CZAS NA PSIE POLE! | Facebook | Zapisz się do naszego newslettera, wysyłając maila na adres cal@opiekaitroska.pl
Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie | Fundacja Opieka i Troska | Tel. 690 209 618 | e-mail: cal@opiekaitroska.pl
ul. Kiełczowska 43 bud. 6, 51-315 Wrocław (Lotnicze Zakłady Naukowe)
Godziny otwarcia CAL-u:
CAL zwykle jest czynny godzinach 10:00-18:00 oraz w godzinach wieczornych, a także w niektóre weekendy (zgodnie z harmonogramem publikowanym na stronie www i fanpage'u).
SĄSIEDZKI PUNKT INFORMACYJNY
Dyżur animatora/animatorki społeczności lokalnej
- poniedziałki od 11.00 do 13.00
- piątki od 15.00 do 17.00
Zapraszamy jednak także w innych dniach, pracownicy CAL-u są dostępni dla Was codziennie w godzinach odbywających się zajęć i wydarzeń. W razie potrzeby możecie także umówić się z naszą animatorką społeczności lokalnych na inną porę.
ul. Kiełczowska 43, bud. 6 | cal@opiekaitroska.pl | tel. 690 209 618
W KILKU ZDANIACH
Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie powstało w lutym 2021 roku. Dzięki temu utworzyła się nowa, przyjazna przestrzeń na mapie Psiego Pola, a jednocześnie rozpoczął się pilotażowy projekt aktywizacyjno-edukacyjny skierowany do wszystkich mieszkańców i mieszkanek wrocławskiego Zawidawia.
Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie jest prowadzone przez Fundacja Opieka i Troska i współfinansowane ze środków gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).
CAL Psie Pole-Zawidawie mieści się przy ul. Kiełczowskiej na terenie Lotniczych Zakładów Naukowych, w budynku Fundacji Opieka i Troska (na I piętrze). Do dyspozycji uczestników i uczestniczek zajęć oddajemy hol, 2 sale warsztatowe, dużą salę spotkań i kuchnię. W ramach działalności Centrum korzystamy również z pomieszczeń Fundacji na parterze oraz galerii i pracowni artystycznej Stara Piekarnia znajdującej się w sercu Psiego Pola – przy ul. B. Krzywoustego 310 a.
Jesteśmy członkiem sieci SCAL WROCŁAW, czyli Sieci, której członkami są Centra Aktywności Lokalnej i inne organizacje społeczne, które prowadzą wspólnie z mieszkańcami działania sąsiedzkie na ponad dwudziestu osiedlach Wrocławia. Naszym celem jest także rozwijanie Partnerstwa Zawidawie. Aktualnie CAL jest koordynatorem spotkań Partnerstwa.
W harmonogramie CAL-u znajdują się zarówno pojedyncze wydarzenia skierowane do różnych grup mieszkańców, jak i cykle zajęć (niektóre z nich trwają przez prawie cały rok). Odbywały się już u nas warsztaty taneczne, spotkania chóru sąsiedzkiego, warsztaty z haftowania, warsztaty artystyczne wykonywania ozdób w różnych technikach, spotkania językowe (Sąsiedzkie gadki polsko-angielskie i Hiszpański przy kawie). Robiliśmy zajęcia z dekorowania doniczek wraz z sadzeniem ziół, tworzenia ceramicznej biżuterii, wyplatania makramy, spotykaliśmy się na wspólnym kiszeniu warzyw i owoców itp. Od czasu do czasu organizujemy pchle targi, spacery tematyczne po różnych częściach Psiego Pola-Zawidawia (architektoniczno-historyczne i historyczno-kulinarne), sąsiedzkie wyprawy rowerowe, zajęcia z jogi na trawie oraz pikniki integracyjne o tematyce zero waste. Zorganizowaliśmy także pierwszy Psi piknik na Psim Polu.
Prowadzimy Punkt Informacyjny oraz Punkt porad sąsiedzkich. Realizujemy także program "minigrantowy" o nazwie "Psie Pole do popisu", w którym można otrzymać środki na realizację własnych pomysłów sąsiedzkich.
Wspieramy również inicjatywy lokalne na zasadzie partnerstwa, jak np. Mikrograntowy projekt „Psiepolanki – osiedlowy zin feministyczny”, „Rozsmakuj się w Psim Polu!” i „Mapa ciała – warsztaty rozwojowe dla kobiet na Psim Polu”. Włączamy się w festyny i pikniki organizowane na osiedlu.
Zachęcamy wszystkich aktywnych mieszkańców Psiego Pola-Zawidawia, a także wszystkich sympatyków tej części Wrocławia do brania aktywnego udziału w tworzeniu oferty CAL-u, a także do włączania się w osiedlowe inicjatywy na zasadzie wolontariatu i wymiany umiejętności oraz talentów.
PUNKT PORAD SĄSIEDZKICH
Prowadzimy porady ze specjalistami, np. komputerowe i dotyczące nowych technologii.
Odbywają się one zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie www i Facebooku
Zapisy: tel. 690 209 618 lub mail cal@opiekaitroska.pl
W razie potrzeby można też umówić się na poradę z zakresu ustawy o pomocy społecznej.
W jakiego typu sprawach można się zgłaszać na taki dyżur?
- usług opiekuńczych,
- orzeczeń i przyznawania stopnia niepełnosprawności,
- niebieskiej karty, pomoc osobom dotkniętym przemocą domową,
- możliwości wsparcia osób z uzależnieniami (narkotyki, alkohol),
- sposoby uzyskania doraźnej pomocy finansowej i rzeczowej.
Ogólnie we wszelkich zagadnieniach związanych z pracą socjalną na rzecz rodzin i osób potrzebujących.
Pamiętajcie o uprzednim zgłoszeniu się telefonicznym lub mailowym:
tel. 690 209 618 lub mail cal@opiekaitroska.pl
PARTNERSTWO ZAWIDAWIE
nieformalne zrzeszenie osób, instytucji, organizacji, firm działających na rzecz osiedla Psie Pole-Zawidawie.
ZESPÓŁ CENTRUM AKTYWNOŚCI LOKALNEJ PSIE POLE-ZAWIDAWIE
Kierowniczka/ Animatorka Zespół Animatorek
Marta Morawska Monika Glińska
Joanna Piotrowska
Klaudia Bielawska
Jak można się z nami skontaktować?
Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie
Fundacja Opieka i Troska
Tel. 690 209 618
E-mail: cal@opiekaitroska.pl
ul. Kiełczowska 43 bud. 6, 51-315 Wrocław (Lotnicze Zakłady Naukowe)
---
Godziny otwarcia CAL-u:
CAL zwykle czynny jest w godzinach 10:00-18:00, a także godzinach wieczornych i w niektóre weekendy (zgodnie z harmonogramem).
Projekt Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole-Zawidawie jest realizowany przez Fundacja Opieka i Troska i współfinansowany ze środków gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).