Treść artykułu

1% podatku dla Fundacji Opieka i Troska

 

Szanowni Państwo,

Fundacja Opieka i Troska już od ponad jedenastu lat podejmuje działania na rzecz innych. Otacza wsparciem osoby doświadczone chorobą psychiczną, prowadząc: Dom dzienny, Klub aktywizacji zawodowej i społecznej, Warsztaty dla osób z depresją oraz klub Siła rodziny wspierający rodziny osób z doświadczeniem choroby psychicznej. W większości są to ludzie ubodzy, utrzymujący się z rent społecznych. Nową inicjatywą jest plan otwarcia Kawiarni –Galerii na Psim Polu, gdzie osoby niepełnosprawne i po kryzysach psychicznych znajdą dla siebie miejsce pracy.

Swoje działania Fundacja kieruje również do Dzieci i do Seniorów. Najmłodszym oferujemy codzienne zajęcia w świetlicy środowiskowej „Klub na Psiaku”, zapewniając im opiekę, posiłek, pomoc w nauce i zabawę. Seniorzy działają aktywnie w Klubie Seniora, ucząc się języków, rozwijając talenty i pracując nad swoim zdrowiem oraz kondycją fizyczną.

Aby dopełnić obrazu działań podejmowanych przez Fundację, warto wspomnieć o Balach Dobroczynnych organizowanych już od dziewięciu lat. Dzięki współpracy z Panią Anną Dutkiewicz oraz dzięki hojności Darczyńców mogliśmy zakupić specjalistyczny sprzęt medyczny ratujący życie dzieci z Dolnego Śląska. Były to m.in.: respiratory, ambulans neonanatologiczny, aparaty do videobronchoskopii, gastroskopii, tomograf komputerowy, aparat rentgenowski, rezonans i wiele innych.

Żyjemy w czasach, kiedy łatwo zapomnieć o drugim człowieku. Na przekór temu nasza Fundacja robi wszystko, by pokazać, że to właśnie człowiek jest najważniejszy. Dlatego do każdego, komu los innych nie jest obojętny, kieruję prośbę o wsparcie

FUNDACJI OPIEKA I TROSKA (KRS 0000159664)

przekazaniem 1% podatku dochodowego, darowizną lub osobistym zaangażowaniem na zasadach wolontariatu. Przekazane środki pozwolą nam przyjść z pomocą ludziom, którym jest ona niezbędna i wesprzeć  rozwój tych, którzy tego potrzebują.

Wspólnie możemy zrobić wiele dobrego!

                                               

 Serdecznie Państwu dziękuję

 

Anna Kraucz-Miękus

dyrektor Fundacji